Galeria 2010

Rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011

Wraz z uroczystym  rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2010/2011 rusza nasza nowa strona internetowa.
Zapraszamy do przeglądania.

Uroczysta Msza Święta 27.09.2010
W Kościele Parafialnym Matki Bożej Pocieszenia w Budzowie o godzinie 17.00  odprawiona zostanie msza święta w intencji uczniów , rodziców i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 1 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Budzowie .

Akademia z okazji otwarcia szkoły 28.09.2010
W tym dniu o godzinie 12.00 odbędzie się uroczystość otwarcia nowego budynku szkoły wraz z nadaniem imienia patrona szkoły.

Lekcja historii 06.10.2010
W nagrodę za piękne przedstawienie z okazji nadania imienia szkole, dyrektor szkoły zaprosił aktorów , którzy zaprezentowali pokaz broni rycerskiej.

Ślubowanie klasy I 12.10.2010
Dzisiaj odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów.Uczniowie klasy drugiej przygotowali dla swoich młodszych koleżanek i kolegów porady jak postępować w szkole.
Uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie. W dalszej części dyrektor szkoły pasował na uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Budzowie.

Dzień Edukacji Narodowej 14.10.2010
Polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 r. upamiętniające rocznice powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.
Z okazji tego święta życzymy Naszym Nauczycielom i Pracownikom wszystkiego co najlepsze, zdrowia , cierpliwości i wiele sukcesów w swojej pracy.

Konkurs Matematyczny 20.10.2010
Uczniowie klas V i VI w tym dniu biorą udział w konkursie matematycznym organizowanym przez Małopolskiego  Kuratora Oświaty. Życzymy powodzenia!

konkurs Przyrodniczy 21.10.2010
W tym dniu uczniowie będą się zmagać z zadaniami z przyrody w konkursie Małopolskiego Kuratora Oświaty.Życzymy powodzenia!

Konkurs Biblijny 26.10.2010
Mamy nadzieję ,  że uczniowie poradzą sobie z wszystkimi pytaniami dotyczącymi wiary i wiedzy  w konkursie biblijnym.Życzymy powodzenia!

Konkurs Humanistyczny 28.10.2010
W tym dniu uczniowie zmierzą się z wiedzą humanistyczną.Życzymy powodzenia!

Tenis stołowy 19.11.2010
Chłopcy naszej szkoły wywalczyli II miejsce w drużynowym tenisie stołowym.

Światowy Dzień Rzucania Palenia 22.11.2010
W tym dniu w naszej szkole odbył się apel informacyjny na temat szkodliwości palenia  papierosów.

Zabawa Andrzejkowa 25.11.2010
Zabawa Andrzejkowa !!! Od godziny 14.00 do 17.00 odbędzie się wieczór wróżb połączony z zabawą dyskotekową. Uczniowie klas IV - VI przygotowali loterię fantową. Dochód z tej loterii zostanie przeznaczony na działalność Samorządu Uczniowskiego.

Zbieramy surowce wtórne 26.11.2010
Zakończyliśmy akcję : " Zbieramy surowce wtórne". Uczniowie zebrali 80 kg puszek aluminiowych.
I miejsce: Natalia Gabryś kl. I
II miejsce : Aleksandra Kucia kl. IV
III miejsce : P. Jurek, K. Nowak, M. Rakowski, J. Janiszewski.

Pokaz zwierząt egzotycznych 29.11.2010
Na sali gimnastycznej o godzinie 8.00 odbędzie się pokaz zwierząt egzotycznych,  na który zapraszamy wszystkich uczniów oraz dzieci z Przedszkola Samorządowego z Budzowa .

Pomóżmy Kasztanowcom 30.11.2010
Zakończona została akcja " Pomóżmy kasztanowcom" w której wzięło udział 74 uczniów, którzy objęli grabieniem 18 drzew. Zebrano 45 worków liści.

Mikołaj 2010    06.12.2010
O godzinie 9.00 na sali gimnastycznej  dla wszystkich uczniów i przedszkolaków odbędzie się spotkanie z artystami teatru iluzji " MEFISTO" pt. " Wyczarujmy Świętego Mikołaja ".

Projekt Unijny  14.12.2010
Uczniowie klas I - III biorą udział w Projekcie edukacyjnym "Pierwsze uczniowskie  doświadczenia droga do wiedzy" Nauczyciele klas I- III opracowali autorskie programy zajęć.
I etap prowadziła mgr A. Talaga wg programu " Cztery pory roku",
II etap prowadziła mgr T. Kot - "Od gór do morza".
Obecnie realizowany jest III etap Projektu przez mgr B. Działowy pt. : "Poznaję, działam, tworzę w Budzowie, w Polsce, w Europie".
Każdy etap kończy się prezentacją umiejętności nabytych przez uczniów w trakcie zajęć projektu.

Wigilia i konkurs kolęd  22.12.2010
Ostatni dzień przed przerwą świąteczną. Tego dnia odbędzie się konkurs kolęd, którego główną nagrodą jest występ w II Gminnym Konkursie Kolęd w Bieńkówce. W tym dniu każda klasa wraz z wychowawcą połamie się opłatkiem oraz będzie śpiewać kolędy na wigiliach klasowych.